Propeller

12 Haziran 2011 Pazar

İLK SİGORTACILIK DOKTORA ve SERMAYE PİYASASI VE BORSA DOKTORA PROGRAMLARI BANKACILIK VE SİGORTACILIK ENSTİTÜSÜ'NDE

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü 2011-2012 yılında hem TÜRKİYE’DE hem de bünyesinde ilk defa’SERMAYE PİYASASI VE BORSA’’ ile ‘SİGORTACILIK’’  alanlarında DOKTORA programına başlayacak. Bu alanlarda Yüksek Lisans tezli/tezsiz programı bulunan Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, bu yıl Doktora eğitimi de verecek. 13- 17 Haziran tarihleri ön başvurularının yapılacağı programların mülakat tarihleri Enstitü tarafından belirlenecek olan tarihler arasında gerçekleşecek. Enstitü, BankacılıkSermaye Piyasası ve Borsa,  Sigortacılık olmak üzere üç bölümde Tezli-Tezsiz yüksek lisans eğitimi ve Bankacılık, Sermaye Piyasası ve Borsa, Sigortacılık olmak üzere üç bölümde Doktora eğitimi verilecek. Yüksek lisans için başvuru yapacak öğrencilerin, ALES’ten eşit ağırlık alanında en az 60 puan almak ve yurtiçi veya yurtdışı YÖK denkliğinde bir kurumdan lisans diploması almış olması gerekiyor. Doktora için ALES eşit ağırlık puanının en az 65, ÜDS, KPDS ve eş değer sınavlardan en az 60 puan almış YÖK denkliğinde bir programdan yüksek lisans diploması almış öğrenciler başvuru yapabilecektir.

Başvuru için Marmara Üniversitesi’nin internet sayfasından otomasyon ön kaydı yaptırılması gerekiyor. Enstitüde açılacak Yüksek Lisans eğitimi için 15'er öğrenci ve doktora eğitimi için 15'er öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Türkiye’de bir ilke imza atarak doktora eğitimi vermeye başlayacak.


1 yorum:

 1. Am xavi Gerad jude, Aiicco inssurance plc bir temsilcisi.
  Size bir kredi ihtiyaci varsa bugün e-posta yoluyla bugün bize ulasin, istediginiz kredi ile size yardimci olabilir:
  (xavigeradloanfirm@yahoo.com)
  Yilbasi kredileri% 3 faiz orani sadece avelable vardir. Ciddi basvuran, ancak daha fazla bilgi için irtibata geçiniz. Biz renging krediler
  sunuyoruz
  3000 sadece US $ Euro ve pound 50,000.000 için.
  Biz dahil kredi her türlü teklif
  Bireysel krediler:
  Isletme Kredileri:
  Ögrenci Kredileri:
  Insaati krediler:
  Ev kredileri:
  Is expandsion krediler:
  Borç konsolidasyonu kredi:
  Biz hizli ve dinamik test edilmis ve güvenilir bulunmaktadir.
  Daha fazla bilgi için (xavigeradloanfirm@yahoo.com): E-posta Iletisim.

  Sr Gerad jude görüyoruz.

  YanıtlaSil